POLSKA FEDERACJA SPOŁECZNOŚCI TERAPEUTYCZNYCH ul. Agrarna 2, 80-298 Gdańsk, tel. 795 284 263 http://www.pfst.pl, e-mail: pfst@interia.pl   Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych ZAPRASZA NA JUBILEUSZOWĄ XV EDYCJĘ Szkolenia Certyfikacyjnego w zakresie Czytaj całość »

Jolanta Łazuga-Koczurowska

Jolanta Łazuga-Koczurowska

Prezes Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych, psycholog kliniczny, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, superwizor, twórczyni programów terapeutycznych, profilaktycznych i szkoleniowych, przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR  w latach 2002-2017. Czytaj całość »

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szkolenie certyfikacyjne 2017

Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych zaprasza na XIV edycję szkolenia certyfikacyjnego w zakresie Instruktora/Specjalisty Terapii Uzależnień. Szkolenie adresowane jest do osób pracujących w obszarze uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych. Czytaj całość »

profesor02a

Prezentacja prof. Erika Broekaerta o społeczności terapeutycznej

Zapraszamy do zapoznania się z tłumaczeniem prezentacji przedstawionej podczas seminarium pt. “Społeczność terapeutyczna jako metoda terapii osób uzależnionych”, zorganizowanego 22 listopada 2013 r. w Warszawie przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych i Stowarzyszenie Czytaj całość »

 

 

POLSKA FEDERACJA SPOŁECZNOŚCI TERAPEUTYCZNYCH

ul. Agrarna 2, 80-298 Gdańsk, tel. 795 284 263

http://www.pfst.pl, e-mail: pfst@interia.pl

 

Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych

ZAPRASZA NA JUBILEUSZOWĄ

XV EDYCJĘ

Szkolenia Certyfikacyjnego

w zakresie Instruktora/Specjalisty Terapii Uzależnień

Szkolenie adresowane jest do osób pracujących w obszarze uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych. Przygotowuje do uzyskania certyfikatu Instruktora lub Specjalisty Terapii Uzależnień przyznawanego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Szkolenie prowadzone jest w dwóch modułach:

- moduł I – dla wszystkich osób posiadających mniej niż 2 lata doświadczeń w pracy z osobami uzależnionymi oraz osób zainteresowanych pracą z osobami uzależnionymi

- w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień szkolenie obejmuje 977 h zajęć dydaktycznych

- w zakresie Instruktora Terapii Uzależnień szkolenie obejmuje 929 h zajęć dydaktycznych

- moduł II – dla osób posiadających więcej niż 2 lata doświadczeń w pracy z osobami uzależnionymi

- w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień szkolenie obejmuje 791 h zajęć dydaktycznych

- w zakresie Instruktora Terapii Uzależnień szkolenie obejmuje 743 h zajęć dydaktycznych

Zakres szkolenia obejmuje m.in. zajęcia z: psychopatologii, pracy z rodziną, dialogu motywującego, podstaw pracy behawioralno-poznawczej, interwencji terapeutycznych oraz zagadnień dotyczących pracy z osobami ofiarami przemocy, a także osobami uzależnionymi od hazardu, Internetu, seksu itd.

Tytuł Specjalisty Terapii Uzależnień uzyskać może osoba z wykształceniem wyższym magisterskim. Tytuł Instruktora Terapii Uzależnień uzyskać może osoba z wykształceniem średnim.

Koszty szkolenia:

- I moduł -  8.650 PLN dla Instruktorów Terapii Uzależnień,

8.900 PLN dla Specjalistów Terapii Uzależnień

- II moduł 7.930 PLN dla Instruktorów Terapii Uzależnień,

8.200 PLN dla Specjalistów Terapii Uzależnień.

Dla członków PFST 10 % zniżki. Dla wszystkich chętnych z okazji jubileuszowej edycji 5 % zniżki.


I rata opłaty za szkolenie wynosi 1.200 zł i należy ją uiścić przed pierwszym zjazdem szkoleniowym (dowód wpłaty należy zabrać na pierwsze zajęcia).Pozostała kwota może być wpłacana w wysokości uzgodnionej z uczestnikami szkolenia .

Program zajęć szkoleniowych realizowany jest w formie wykładów, warsztatów, treningów i seminariów odbywających się raz w miesiącu od czwartku lub od piątku do niedzieli oraz stażów i superwizji klinicznych:

- staż kliniczny – I moduł – pierwszy staż 120 godzin, drugi staż 80 godzin

II moduł – staż 80 godzin

-superwizja kliniczna – 70 godzin obowiązuje obydwa moduły

 

Miejsce odbywania zajęć – Gdańsk, ul. Agrarna 2, 80-298 Gdańsk

Uczestnicy szkolenia samodzielnie ponoszą koszty podróży oraz wyżywienia w czasie trwania szkolenia. W miejscu jest dostęp do zaplecza socjalnego- można przyrządzić kawę, herbatę, posiłki. Istnieje także możliwość skorzystania z noclegu w miejscu odbywania się zajęć, liczba miejsc noclegowych jest ograniczona. Miejsca noclegowe znajdują się na jednej, wspólnej sali, należy zabrać ze sobą śpiwór (śpi się na materacach, materace dostępne są na miejscu), koszt noclegu to 25 zł/doba

 

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesyłanie kart zgłoszeniowych dostępnych na naszej stronie internetowej (www.pfst.pl) pocztą tradycyjną na adres:

Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych

ul. Agrarna 2

80-298 Gdańsk.

O zakwalifikowaniu się na szkolenie uczestniczy zostaną poinformowaniu drogą e-mailową po zakończeniu rekrutacji, decyduje kolejność zgłoszeń.

Rekrutacja na szkolenie trwa do dnia 15 maja 2018 r. Pierwszy zjazd szkoleniowy odbędzie się w dniach 26-27 maja 2018 r w Gdańsku – Matarni , w Ośrodku Szkoleniowym Polskiej Federacji, przy ulicy Agrarnej 2. Początek zajęć 26 maja 2018 o godz. 12.00

 

Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie pod nr tel. 795 284 263 lub drogą e-mailowa pfst@interia.pl.

 

Serdecznie zapraszamy!

Karta zgłoszeniowa

Jolanta Łazuga-Koczurowska

Jolanta Łazuga-Koczurowska

Prezes Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych, psycholog kliniczny, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, superwizor, twórczyni programów terapeutycznych, profilaktycznych i szkoleniowych, przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR  w latach 2002-2017.

Anna Czapska

Anna Czapska - związana z PFST od 2001 roku, zajmuje się obsługą biura i  koordynacją szkoleń PFST. Poza PFST jestem biegłym sądowym z zakresu pedagogiki.

Piotr Adamiak

Piotr Adamiak

Członek zarządu PFST. Magister resocjalizacji. Od 1984 r. terapeuta uzależnień, od roku 1997 kierownik Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi.

Katarzyna Puławska-Popielarz

Katarzyna Puławska-Popielarz ukończyła Uniwersytet Warszawski- Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji (1979). Specjalista terapii uzależnień.

Kierownik Młodzieżowego Ośrodka Rehabilitacji w Kazuniu- Bielany od 1988 do teraz. Kierownik zespołu terapeutycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie od 1996 do 2017. Wieloletni superwizor Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii.

Barbara Tokarska

Barbara Tokarska -  pedagog resocjalizacyjny, specjalista terapii uzależnień. Od 1997 r. pracuję w ośrodku terapii uzależnień w Łodzi, gdzie od kilku lat odpowiada za realizowany tam 6-miesięczny program terapeutyczny dla osób w wieku 18-25. Jest również realizatorem programów szkoleniowych z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień.